12 Ağustos 2013 Pazartesi

Bayramda Sapanca

Oğlumun ilk havuz deneyimi düşündüğümden daha kolay, daha keyifli oldu.

Bayramın en sevmediğim, en çekindiğim yanı yolculuğa arabayla çıkmaktır. Zor bir yolculuğa katlanıp tatil yerine kazasız belasız ulaşabilirseniz, güzelce dinlenirsiniz, eğlenirsiniz, sonra dönüş yolculuğu eziyetine katlanmak zorunda kalırsınız.

Aslında tatile çıkmak gibi bir planımız yoktu ama şirketim arife gününü tam gün tatil ilan edince bir yerlere gitmek istedik. Ayarlamak için geç olduğundan gitmek istediğim Çeşme gibi yerler tamamen doluydu. Seçenekler azalınca Sapanca'da karar kıldık. Bayram dolayısıyla tavan yapmış olan fiyata katlanmak zorunda kalıp, Güral Spa Otel'de, arife gecesi ve ertesi gece olmak üzere iki gecelik yer ayırttık. Yola sabah çok erken çıkmamıza rağmen, hatta birçok şirkette sabah mesaileri olmasına rağmen 120 kilometrelik yolu tamamlamak üç saatten fazla sürdü. TEM yolunda adım adım ilerleyerek öğlene yakın bir saatte otele ulaştık.

Otel, ormanın tam ortasına inşa edilmiş, desem yeridir. Havuza bile ağaçların gölgesi altında giriyor, kuş cıvıltılarıyla uyanıyorsunuz. Odalar rahat, temiz. Havuz suyu iyonize edilerek temiz tutuluyor, klor kullanılmadığı için rahatsızlık yaratmıyor. Spa bölümünde hamam, sauna, Fin saunası, aromaterapi buhar odası, kapalı havuz, 'tepideryum' dinlenme odası ortak kullanıma açık. Yemekler çok çeşitli ve lezzetli. Yaş ortalaması yüksek ama ortak kullanım alanlarının hiçbiri kalabalık değil. Hatta çoğunu birçok kez bizden başka kimse yokken kullanma imkanı bulabildik.


Oğlumu ilk kez havuza girdirmek, eşim ve benim için heyecan vericiydi. İlk anlardaki endişemiz çabuk geçti. Eren'i simidinin içine yerleştirdikten sonra birlikte suya girdik. Belli belirsiz bir şaşkınlığın dışında bir tepki göstermedi; korkma, bağırma, ağlama, üşüme, titreme, kızma, sevinme, gülme yoktu. Sadece değişmeyen yüz ifadesiyle etrafı seyretti. O halinden şikayetçi olmayınca biz memnun olduk, birlikte yüzdük, resimler çektik. Artık simitsiz, kolluksuz ilk yüzeceği, ilk kulaçlarını atacağı zamanları bekliyoruz.Otele öğlen civarı girip, odadan çıkış işlemlerini yaptıktan sonra da akşama kadar kalabildiğimiz için neredeyse üç günlük bir tatil oldu. Bayramın ilk günü olan cuma günü kimse yollara düşmediği için de dönüş yolculuğumuz çok rahat geçti. Hafta sonunu da evde dinlenerek geçirdik. Aynı yere tekrar gitmek isteyeceğimiz kesin gibi görünüyor. Özellikle, eğer tekrar Türkiye'ye gelme fırsatı bulurlarsa eşimin annesi ve babasını götürmek istiyorum. Tam onları sevebileceği bir yer.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme