20 Mayıs 2013 Pazartesi

Havai'den Çikolata

Postadan adıma gelen bir paket beni çok şaşırttı. Çünkü paket Havai'den geliyordu. Japon arkadaşımın geçtiğimiz hafta Havai'ye tatile gittiğini biliyordum ama beni de düşünüp bir hediye göndermesini beklemiyordum. Onun bu düşünceli davranışı sayesinde, gitme fırsatı bulabileceğimi hiç düşünmediğim bir yerden hediye aldım.

Havai denince aklıma gelen ilk çağrışımlar; görkemli plajlar, çiçekten kolyeler, kıvrak yerli kızların Hula dansları ve tabii ki Hula dansıyla özdeşleşmiş olan, vücut hareketleriyle salınıp dalgalanan saçaklı etekler. Bunları, gidip de kendi gözlerimle görebilme fırsatı bulabileceğimi hiç sanmıyorum ama bu düşünceli arkadaşım sayesinde oradan bana kadar ulaşan bir kutu çikolatayı yiyebilme şansına eriştim.


Çikolatalar, Havai'de yetişen 'Macadamia' isimli bir fındık türünün drajeleri olarak hazırlanmış. Biraz araştırınca ilginç bilgilere de ulaştım. Macadamia fındığı, çok ender bulunan palmitoleic asit yani Omega 7yi içinde barındırıyor. Bu bilgiden daha fazlasını bu satırlarda vermek yerine, meraklıları için yazının altına iki bağlantı ekledim. Sonuçta ben aldığım hediyenin heyecanını ve anısını bu satırlara kaydetmek istedim. Bu sebeple bir de resim paylaşıyorum ve çikolataların tadını çıkarmaya kaldığım yerden devam ediyorum.

*http://herbsbestnutrition.com/index.php?main_page=page_4
http://www.sibubeauty.com/omega_7.php

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme