1 Ocak 2013 Salı

2013

2013'e dört kişi girdik. Ben, eşim, annem ve ilk yılbaşısı olan yedi aylık oğlum. Sofra hazırlama işini hanımlar üstlendi, şampanya açma işini de ben üstlendim. Bana mı öyle geldi bilmem ama ilk kez hem görsel ve yazılı, hem de sosyal medyada bu sene daha az yeni yıl geyikleri yapıldı. İnsanlar herhalde 21 Aralık'ta kıyametin kopacağına kendilerini çok şartlamış olacaklar ki yılbaşı için daha az hazırlık yapmışlar.


Yarın yeni işe başlayacağım için eşim ve oğlumla son öğleden sonra gezmelerini yapıyoruz. Yılbaşı hediyesi alışverişlerini son güne bırakan insanlar sayesinde cumartesi ve pazar günleri Cadde tıklım tıklım doluydu. Bu yüzden son birkaç günkü gezmelerimiz biraz zor geçti ama bugün daha az kalabalık olacağını düşünerek son öğleden sonra yürüyüşümüzü yapacağız.

Einstein'ın harika bir sözü vardır, şöyle der: "Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar karmaşık değildir. İnsanlar sadece 2’ye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar." Bu sözler ışığında 2013 yılının tüm iyi insanlara güzellikler getirmesini diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder