7 Nisan 2012 Cumartesi

Kiraz ve Elma Çiçekleri

Bu senenin en ilginç haftalarından birini geride bıraktım:

Evlilik yıldönümüm bu haftadaydı. Japonya'da kiraz çiçeklerinin her yeri süslediği, insanların en coşkulu, en neşeli olduğu bu bahar günlerinin 4 Nisan 2009 tarihinde Tsu'da çok güzel bir törenle evlenmiştim. Bu özel günün üçüncü yıldönümünü, maalesef eşimle ayrı geçirmek zorunda kaldık. Japonya'da yaşayan ve geçen hafta Amerika'ya seyahat eden değerli arkadaşlım Chie'nin, aynı gün bana ulaşan hediyeleri bu haftanın en sevindirici olayıydı ve eşimden ayrı geçirdiğim bu günün en güzel tesellisiydi. Evlilik törenimizde de bizi yalnız bırakmamış olan Chie, böylece, doğumunu dört gözle beklediğimiz oğlumun ilk hediyesini vermiş oldu.

Tsu'daki Park

Chie'den Gelenler

***
Kayınpederim hafta başında ameliyat oldu. Sağlık durumu, çok şükür iyiymiş. Önümüzdeki günlerde taburcu olmasını bekliyoruz. Bu sene tekrar Japonya'ya gittiğimde onu eski sağlığına kavuşmuş olarak görmeyi umut ediyorum.

***
Balkonumuzdaki bodur elma ağacı, geçen seneden sonra bu hafta tekrar çiçeklenmeye başladı. Bu sefer çok daha fazla tomurcuk var. Geçen sene çiçeklerin çoğu dökülmüştü ve sadece 4 tane elma vermişti. Bu sene daha fazla meyve alabilmeyi umuyorum.

Balkonumuzdaki elma ağacının yeniden çiçek açıyor

***
Şirketimin Çinlileri Çarşamba günü fellik fellik beni sormuşlar arkadaşlara. Halbuki bir telefon etselerdi bizzat benden öğrenirlerdi. Neyseki bir tanesi akıl edip e-space'ten yazıp sordu. İlginç insanlar bunlar.

Yarın başlayacak yeni hafta bakalım neler getirecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme